Historia

Historia

Założycielem firmy jest mistrz Marian Nawrot. Swoją praktykę w zawodzie zaczął w 1954r we wronieckiej firmie Władysława Kaczmarka. W firmie W. Kaczmarka pracował 12 lat, w tym czasie był mocno zaangażowany w budowę organów w zrujnowanej przez wojnę Polsce. W firmie tej zdobył ogromną wiedzę i doświadczenie, które pozwoliło mu w 1966r otworzyć własną firmę organmistrzowską.

Po dwóch latach działalności w 1968r uzyskał dyplom mistrza w zawodzie organmistrza. W początkowej fazie rozwoju firmy wykonywane były mniejsze remonty i renowacje aby już w 1970r zbudować swój pierwszy nowy instrument w Szreńsku koło Mławy. W miarę rozwoju wykonywano coraz więcej renowacji i rekonstrukcji zabytkowych organów. Wykonano również 8 nowych instrumentów.

W 1991r pod kierunkiem ojca rozpoczęli naukę zawodu synowie Adam i Roman. Po kilkuletniej nauce otrzymują dyplomy czeladnicze, po zdobyciu dalszego doświadczenia w roku 1998 otrzymują tytuły mistrza.

Od roku 2009 firmą zarządzają i kierują bracia Adam i Roman Nawrot. Jako mistrzowie budowy organów doskonale się uzupełniają i są mocno zaangażowani w budowę organów dla następnego pokolenia. Oprócz dyplomów mistrzowskich firma posiada zaświadczenie o kwalifikacjach do wykonywania prac przy instrumentach zabytkowych wydane przez Urząd Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Pile nr 6/96. Firma działa na terenie całego kraju, budując nowe instrumenty, przeprowadzając renowacje i restauracje cennych zabytków sztuki organmistrzowskiej.

Wykonane prace przez firmę M. Nawrot & Synowie są wysokiej jakości co potwierdzają pisemne opinie diecezjalnych komisji muzycznych, artystów, muzyków i rzeczoznawców organowych.

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok