Do wykonywanych prac używamy materiałów wysokiej jakości od renomowanych producentów. Twarde drewno używane do budowy instrumentów jest odpowiednio wysezonowane i posiada odpowiednie parametry. Używamy zarówno nowoczesnych materiałów konstrukcyjnych jak drewno BSH i płyty CLT ,płyty stolarskie w naturalnej okleinie jak i tradycyjnego litego drewna, dębu, buku, orzecha czy jabłoni. Obok krajowej sosny i świerku korzystamy również z importowanego drewna ze Skandynawii (sosna i świerk). Na wykonane prace udzielamy wieloletniej gwarancji.
W firmie Nawrot i Synowie budowa nowych instrumentów i prace przy instrumentach zabytkowych są jednakowo ważne , dzięki temu wiedza zdobyta podczas renowacji zabytków ma wpływ na nowe instrumenty.
Od roku 1966 nasza firma zyskała dobrą opinię dzięki właściwemu obchodzeniu się z historycznie cennymi instrumentami. Są to zarówno instrumenty barokowe osiemnastowieczne , jak i romantyczne dziewiętnastowieczne. Każdy zabytkowy instrument zajmuje ważną przestrzeń w naszej działalności.
Na swoim koncie mamy wykonane prace przy około 150 instrumentach w tym 8 nowych. Marki instrumentów, przy których wykonywaliśmy różnego rodzaju prace organmistrzowskie (remonty, renowacje, restauracje, rekonstrukcje i konserwacje)
Goebel, Terletzki, Wittek, Rohn, Scherweit, Brandtner, Engler, Heinze, Bücholz, Gebrüder Walther, Gebrüder Dienze, Voelkner, Grüneberg, Riegier, Berschdorf, Schlag, Sauer, Homan, Hartman, Müller, Meinert, Gryszkiewicz, Krukowski, Blomberg, Biernacki, Stanisławki, Truszczyński, Miszczankowski, Komorowski, Bach.